AR KO APSILDĪT MĀJU ZIEMĀ?

Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu apsildi un apkuri. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav- namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz. Bet, kāda veida alternatīvas eksistē parastajām mūrētām krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju īpašniekiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja no sākuma tam nav domāta apsilde ar krāsni vai kamīnu, mājokļa pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla lietojuma. Tas izbūvēts mājas vidū, lai apsildes iekārtas ir ērti pievienojamas no jebkuras telpas mājā.

KAMĪNI UN KRĀSNIS MĀJOKLIM

Mūsdienās ir iespējams atrast neskaitāmus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tālab, ekonomiski izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un arī tamlīdzīgi apkures varianti. Mājās sprakšķošs kamīns vai arī krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī patīkamām emocijām. Nevajag bīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās labi pilda savu lomu un arī nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns ir ekselenta opcija lielām telpām, piem. viesistabām vai studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no jebkuras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir opcija pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums noteikti liksies ērts visiem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Protams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Kā piemēram, ja esat pirts īpašnieks, eksistē vairāki veidi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu formu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un arī gaumīga skandināvu dizaina.

Kā redzams, izvēles opciju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar speciālistiem, kur var apskatīties katalogu, kas pilns ar variantiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *