KĀDUS PAKALPOJUMUS NODROŠINA KONDITOREJAS?

Tuvojoties kādiem lielākiem vai arī mazākiem svētkiem, allaž aktuāls ir galda klāšanas jautājums un arī tas, kur un kādu torti celt galdā viesiem. Arī tad, ja jārīko banketi telpās vai izbraukuma bankets, ir nepieciešams izvēlēties labu galda klāšanas servisu sniedzēju, lai nebūtu pēcāk jāviļas gan cenā, gan ēdiena daudzumā. Beķereja Rīgā bieži mēdz piedāvāt ne tikai galda klāšanas servisu, bet pieņem arī privātus pasūtījumus vairāka stila ēdienu un konditorejas izstrādājumu pagatavošanai. Tuvojoties dažāda veida jubilejām, visādā ziņā aktuāls ir jautājums par to, kur pasūtīt garšīgu kliņģeri vai arī kas cep tortes pēc pasūtījuma. Konditorejas izstrādājumi ir viena no pieprasītākajām ēdienu grupām, kas tiek pasūtītas, tālab servisu sniedzēju ir salīdzinoši daudz.

KONDITOREJAS UN KŪKU CEPTUVES RĪGĀ.
Tortes, kūkas, kliņģeri, bulciņas, pīrādziņi un kūciņas – ko gan vairāk var vēlēties saldummīļi savos svētkos. Ja izvēlaties kūku pasūtīt pie konditora, tad ir rekomendējams iepazīties ar rekomendācijām, lai ir skaidrs ar ko rēķinātes un arī vai nosauktā cena ir piemērota piedāvājumam. Labākais ir zelta vidusceļš, kurā ir samērīga cenu un, protams, piedāvājuma attiecība. Tortes pēc pasūtījuma Rīgā ir iespējams atrast pie vairākiem konditoriem individuāli vai arī arī pirkt konditorejā uz vietas. Šādu pasūtījumu cena sastāda ne tikai produktu izmaksas, bet arī konditora ieguldītais darbs un laiks, tādējādi, ja arī cena būtu par dažiem eiro augstāka kā iegādājoties jau gatavu produktu, der atcerēties, ka pasūtījums tiek gatavots individuāli un, protams, allaž būs svaigs un gards.

KAS KLĀJ GALDU BANKETIEM?
Vēl viens liels pasūtījumu veids, ko nereti piedāvā dažāda veida konditorejas, ir banketu galdu klāšana, jeb vienkārši banketi. Šis pakalpojums kļūst tik pat izplatīts un arī pieprasīts kā konditorejas pasūtījumu veikšana, kūku un kliņģeru cepšana. Galdu klāšana izbaukumā ir aktuāla, sākoties siltajam laikam un vasaras sezonai, tādējādi šo laiku varētu uzskatīt par ienesīgāko izbraukuma banketu rīkošanai gan telpās, gan ārpus tām. Lielu lomu banketa galdu klāšanā spēlē cenu un līdz ar to daudzuma attiecība, tāpēc klientiem vēlams sākotnēji iepazīties ar rekomendācijām par konkrēto konditoreju vai arī galdu klāšanas firmu. Banketu ēdienkartē parasti būs iekļauti gan vairāki salāti, uzkodas, sieru, dārzeņu un arī gaļas plates, arī siltie ēdieni, ja šādas ir pasūtītāja vēlmes. Ēdiens ir augstākās kvalitātes, svaigs un gatavots īsu mirkli pirms pasniegšanas.

Laba ēdinašānas pakalpojumu sniedzēja atrašana spēlē lielu lomu tajā, lai banketi, jubileja vai kāda cita svinīga sanākšana pēc iespējas būtu izdevusies un līdz ar to visi būtu apmierināti ar rezultātu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *