SMILTSĒRKŠĶU SULAS UN EĻĻAS VEIKALOS

Smiltsērkšķis jau gadsimtiem ilgi ir uzskatāms par vērtīgu ogu ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Ar vien biežāk to izmanto gan sava uztura papildināšanai, gan medicīnā un skaistumkopšanā. Varētu šķist, ka šī oga ir kļuvusi par modes kliedzienu, jo cilvēkam tā ir pazīstama jau no senajām civilizācijām.

21.gadsimtā var pavisam viegli aizmirst par to, ka mums apkārt ir atrodami dažādi vērtīgi augi, kuri, iespējams, pat aug netālu no mājām. Smiltsērkšķu popularizēšana pēdējos gados ir ļāvuši šai odziņai atgriezties no aizmirstības. Šīs ogas var lasīt paši, un var iegādāties to izstrādājumus tirgū vai veikalos, un tālāk tos izmantot pēc sirds patikas. Smiltsērkšķu ogas un to produktus ir iespējams iegādāties arī internetā.

SMILTSĒRKŠĶU LIETOJUMS ĒST GATAVOŠANĀ.
Jau senās pasaules civilizācijas smiltsērkšķus izmantoja gan medicīnā, gan pārtikā. Šīs ogas ir lieliska iespēja ēdiena garšu padarīt bagātīgāku ne tikai desertiem, bet arī pamatēdieniem. Iespējas smiltsērkšķi izmantot desertiem, netrūkst. Lielisks pankūku pildījums, želeja un marmelāde, kas noteikti iepriecinās arī mazos ēdājus, pīrāgi, kokteiļi un tējas, smūtiji – šo sarakstu varētu turpināt un turpināt. Pamatēdienos smiltsērkšķus var lieliski kombinēt ar putnu gaļas ēdieniem kā piedevu, salātos, čatniju gatavošanai un smiltsērkšķu marinādes un mērces garšos lieliski ar cūkgaļu un liellopa gaļu. Arī smiltsērkšķu etiķa pagatavošana būs lielisks veids kā uzlabot garšu dažādiem ēdieniem, tajā skaitā veģetāriešu un vegānu maltītēm.
Smiltsērkšķi ir arī noderīgi arī laikā, kad jāgatavo krājumi ziemai. Mērces un dažādi ievārījumi, marinējumi ir tikai maza daļa no visa, turklāt, smiltsērkšķu eļļa ir lielisks, vitamīniem bagāts konservants.

Sula, eļļa un ogas ir populārākie produkti, ko var iegādāties un pēc tam izmantot pēc sirds patikas. Šos produktus var izmantot ne tikai gatavojot, bet arī lai lutinātu savu ādu stiprinātu imunitāti. Sulas un eļļas ir salīdzinoši augstā koncentrācijas līmenī, tādēļ vienā lietošanas reizē nav vajadzīgs liels produkta daudzums. Ogas, eļļas, sulas un pat saldēti sulu kubiņi ir nopērkami dažādos tilpumos un pērkot vairumā, vienmēr ir pieejama zemāka cena par vienību. Smiltsērkšķu sula ir nopērkama vidēji sākot no 3,50 eiro par puslitra iepakojumu, savukārt eļļas cena ir vidēji 7 – 8 eiro par 250 mililitriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *