KĀDA STILA PAKALPOJUMUS NODROŠINA KONDITOREJAS?

Lielāku vai mazāku svētku tuvošanās, vienmēr asociējas ne tikai ar jaukām un satraukuma pilnām gaidām, bet svarīgs kļūst arī tas, ko tad viesi ēdīs un kā noorganizēt liela apmēra galda klāšanu.

Noteikti nepieciešams izvēlēties kvalitatīvāko pakalpojumu sniedzēju, lai pasākums ir izdevies. Daudzas konditorejas Rīgā bieži mēdz piedāvāt ne vien privātus pasūtījumus konditorejas izstrādājumu cepšanā, bet arī nodrošina rīkot dažādus banketus. Kas gan var būt labāk – kāds visu ēdienu gatavošanu veiks jūsu vietā un būs opcija godam atpūsties! Arī jautājums par to, kur dabūt garšīgu kliņģeri, visādā ziņā būs atrisināts, ja izraudzīsīties piemērotu konditoru.

KUR CEP TORTES PĒC PASŪTĪJUMA?
Ja runa ir tieši par to, kas cep kūkas pēc pasūtījuma, tad ir iespēja izvēlēties gan starp privātu piedāvājumu mājas kūkām un tortēm, gan konditoreju klāstu šajā nišā. Vienmēr der ielāgot zelta likumu, ka lētākais ne vienmēr nozīmē labāko un līdz ar to ir jāprot izvēlēties zelta vidusceļu konditorejas izstrādājumu pasūtījumam. Kliņģerus pēc pasūtījuma Rīgā cep daudz konditoru, bet kā atrast labāko? Katrā ziņā iesākumā jāvadās pēc pieredzes no citiem klientiem, pēcāk jāizvērtē cenas un līdz ar to galaprodukta attiecība un arī, loģiski, garša. Ņemot vērā to, ka produkti gatavošanai, parasti, visos veikalos maksā ļoti vienādi, tad skaidrs, ka pievienotā vērtība kļūst konditora prasmes un ieguldītais laiks. Cena, ja arī nedaudz augstāka, nozīmē kvalitāti arī ēdiena nozarē. Jebkurš, pasūtot kūku vai kliņģeri, vēlas, lai rezultāts ir gards un viesi apmierināti, tai skaitā, pastāv liela opcija, ka klients atgrieziesīsies, lai veiktu citus pasūtījumus.

ĒDINĀŠANAS PAKALPOJUMI BANKETĀ.
Vēl viens liels pasūtījumu veids, ko nereti nodrošina dažāda veida konditorejas, ir banketa galdu klāšana, jeb vienkārši banketi. Šis pakalpojums kļūst tik pat izplatīts un arī pieprasīts kā konditorejas pasūtījumu veikšana, kūku un kliņģeru cepšana. Galda klāšana izbaukumā ir aktuāla, sākoties siltajam laikam un vasaras sezonai, tādēļ šo laiku varētu uzskatīt par ienesīgāko izbraukuma banketu rīkošanai gan telpās, gan ārpus tām. Lielu lomu banketa galdu klāšanā spēlē cenas un arī daudzuma attiecība, tāpēc pircējiem ieteicams iesākumā iepazīties ar atsauksmēm par konkrēto konditoreju vai galdu klāšanas kompāniju. Banketu ēdienkartē parasti būtu iekļauti gan dažādi salāti, uzkodas, sieru, dārzeņu un, protams, gaļas plates, arī siltie ēdieni, ja šādas ir klienta vēlmes. Pasūtījums ir labākās kvalitātes, svaigs un, protams, gatavots īsu mirkli pirms pasniegšanas.

Laba ēdinašānas pakalpojuma sniedzēja atrašana spēlē lielu lomu tajā, lai banketi, jubileja vai arī kāda cita svinīga sanākšana ir izdevusies un līdz ar to visi būtu laimīgi ar rezultātu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *