KĀ PIRKT POLISES INTERNETĀ?

Jebkuram automobīlim, kas piedalās ceļu satiksmē Eiropas Savienībā vai Eiropas ekonomiskajā zonā, ir nepieciešama obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana, jeb OCTA. Pastāv divu veidu automašīnas apdrošināšanas veidi – OCTA un KASKO. OCTA polise ir obligāta, turpretī KASKO ir nepieciešams līzingā pirktām automašīnām un tiem spēkratiem, kuru vērtība ir ļoti augsta. Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšanas polise glābj situācijās, kad nepieciešams segt zaudējumus, kas radušies satiksmes negadījuma rezultātā. Internets, noteikti, ir vislabākā vieta, kur iegādāties apdrošināšanas polises. Ir atrodami gan dažādi kalkulatori, kas parāda polises cenas pie dažādiem apdrošinātājiem, gan ir iespējams polisi iegādāties tieši no apdrošinātāja, ja esat jau izlēmis, pie kura no pakalpojuma sniedzējiem to darīt. Cena tiek noteikta balstoties uz informāciju, kas balstās uz automašīnas un tās vadītāja datiem un braukšanas vēsturi.

VAI OCTA IR OBLIGĀTA?
OCTA apdrošināšanas polise apdrošina dažāda veida civiltiesiskos riskus ar kuriem visbiežāk saskaras transportlīdzekļu vadītāji. Zaudējumi tiek atlīdzināti gan mantai, gan personas fiziskajai un mentālai veselībai, ja ir radusies šāda nepieciešamība, jeb vienkāršāk sakot – OCTA nodrošina atlīdzību izmaksu divos segmentos. Reģistrācijas apliecības numurs un automašīnas reģistrācijas apliecības numurs ir tie divi faktoru uz kuriem balstoties tiek aprēķināta polises cena. Polises cenu var sadalīt vairākos maksājumos, taču der ielāgot, ka to pērkot uzreiz uz gadu, cena būs zemāka un izdevīgāka. Jebkurā no pasaules valstīm ir pretlikumīgi atrasties uz ceļa un braukt ar auto bez derīgas apdrošināšanas polises.

CIK MAKSĀ KASKO?
KASKO apdrošināšana ir brīvpratīga, taču var būt gadījumi, kad arī ši polise ir obligāta. Cena tiek noteikta līdzīgi kā OCTA polisei, balstoties uz autovadītāja un automašīnas datiem. Ar KASKO ir iespējams segt zaudējumus, kas rodas reizēs, kad automašīna tiek aizdzīta, vai sabojāta zādzības mēģinājuma laikā; dažādu dabas katastrofu un laikapstākļu ietekmē, un arī sedz tos zaudējumus, ko rada dažādi dzīvnieki. Lai būtu iespējams pieteikt KASKO polisi, apdrošinātājs var lūgt uzstādīt automašīnā dažādas pretaizdzīšanas iekārtas, jo tieši aizdzīšana ir viens no riskiem, ko ir iespējams apdrošināt. Dažādi apdrošinātāji piedāvā dažādas polišu cenas. KASKO ir viens obligāts nosacījums – automašīna, kurai tiek pirkta polise, nedrīkst būt vecāka par 20 gadiem. Arī KASKO polisi ir iespējams apmaksāt vairākās daļās – pa ceturkšņiem, vai pat maksājot katru mēnesi.

Abu veidu apdrošināšanas polises ir iespējams iegādāties ar interneta starpniecību, kur ir iespējams apskatīt visu aktīvo Latvijas apdrošinātāju piedāvājumu. Varam pačukstēt, ka automašīnas apdrošināšanas polises iegāde internetā ir lētāka un izdevīgāka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *